Jdi na obsah Jdi na menu
 


17 Zajimavostí o vlasech

7. 4. 2008
 1. Ženy mají silnější vlasy než muži.
 2. Počet vlasů na jednom čtverečním centimetru je od 180 do 320. Průměrný počet vlasů na hlavě u černých a hnědých vlasů je 80 až 100 tisíc. U blonďatých o jednu třetinu více. Tenkých vlasů je více.
 3. Životnost vlasu je 2 až 4 roky.
 4. Zdravému člověku může za den vypadnout 15 až 100 vlasů.
 5. Vlas vyroste za den o 0,3 až 0,4 mm = zhruba 1 cm za měsíc.
 6. Žehlení vlasů je asi tou nejhorší činností způsobující poškození vlasů. To můžeš zmírnit používáním šetrných sprejů určených přímo na žehlení vlasů a hlavně kvalitní keramické žehličky s keramickým nebo teflonovým povrchem.
 7. Zatímco lidské tělo obsahuje 70 procent vody, zdravé vlasy obsahují 10 procent? Právě vlhkost dodává vlasům krásnější vzhled.
 8. Při fénování ne nutné dodržovat vzdálenost mezi fénem em a hlavou nejméně deset centimetrů. Vždycky si také vybírej co nejnižší tepelný stupeň.
 9. Čím je barva vlasů tmavší, tím víc se lesknou. Používej šampóny, kúry, tužidla a gely, které oživí barvu tvých vlasů. Vynikajícím řešením je tónování.
 10. Hydratace je pro vlasy stejně důležitá jako pro kůži. Voda je nezbytná pro zdraví, sílu a objem vlasů.
 11. Kondicionér nanášej vždy jen po délce vlasů a na jejich konečky (nikdy ne až k hlavě, vlasy by byly zplihlé!), po nanešení balzámu je jemně přečeš hřebenem.
 12. Věděla jsi, že embryu začínají růst vlasy ve dvacátém týdnu těhotenství?
 13. Pro mytí vlasů neexistují žádná pravidla. Kdykoliv cítíš, že je nutné si vlasy umýt, umyj si je. I příliš častým mytím se ale vlasy mohou poškodit, je proto dobré používat jemnější šampony. Jsou-li vlasy ještě mokré, vyvaruj se prudšího kartáčování a česání.
 14. Co vlasům škodí? Nepravidelné zastřihování konečků, časté mytí vlasů, mráz, vítr, změny teplot, nešetrná vlasová kosmetika, trvalá, časté utahování vlasů do gumičky...
 15. Trápí tě jemné vlasy? Polodlouhý i krátký postupný střih dodá jemným vlasům objem. Aby si účes zachoval tvar, spodní vlasy by neměly být příliš prostříhané. Nejvhodnější volbou je po bradu dlouhý, jemně prostříhané mikádo. Důležité je pravidelné zastřihávání konečků a udržování účesu.
 16. Konzumace většího množství vitaminů, minerálů a stopových prvků příznivě ovlivſují kvalitu vlasů?
 17. Ultrafialové záření má vliv i na kůži hlavy. Nebezpečné je především UVB, které může u řidších vlasů nebo úplné pleši způsobit klasické spálení, a s tím související potíže.