Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lesky na rty jsou základem líčení

2. 2. 2009

V posledních několika sezónách již permanentní kontura rtů či výrazné rtěnky ztrácejí body na pomyslné stupnici oblíbenosti.

Od křiklavých odstínů nás moderní trendy táhnou spíše k decentnímu elegantnímu líčení, ke kterému neodmyslitelně patří také lesk na rty.

Pokud však máte zálibu ve vybírání perfektně ladících módních, ale i kosmetických doplňků, máme pro vás dobrou zprávu.

Lesků na rty existuje celá řada a neliší se pouze barvami. Pojďme si říci něco blíže o druzích lesků na rty, ze kterých můžete vybírat.

Naprostým základem je klasický bezbarvý lesk. Ten můžete kombinovat s jakýmkoli odstínem rtěnky. Pozor si však dávejte na rtěnky, které již v sobě lesk obsahují. Výsledný efekt použití obojího by totiž nebyl dvakrát příjemný – a slepené rty rozhodně nejsou ani esteticky lákavou záležitostí.

Důležité je především vybírat podle kvality. Na laciném lesku sice můžete zdánlivě ušetřit, ale ve skutečnosti se vám tato investice nevyplatí. Nekvalitní lesky jsou velmi lepivé a při sebemenším zafoukání větříku budete mít na rtech přilepené vlasy, a to nejen že je velmi nepříjemné, ale zároveň skutečně nevypadá nejlépe. Navíc, takové lesky vydrží jen velmi krátkou chvíli, roztékají se a slepují tak, že je musíte poměrně často měnit.


 Naopak kvalitní lesk v sobě skrývá mnoho předností. Nelepí a má dlouhotrvající účinek, což je velkou výhodou, protože obecně se lesky ze rtů ztrácejí velmi rychle.

Samozřejmostí je široká paleta barevných odstínů, přičemž některé obsahují příměsi třpytek.

Ale i s průhledným leskem na rty můžete docílit různých efektů při správném používání.

Pokud budete lesk nanášet na čisté rty, docílíte zdánlivě mokrého efektu a romantického dojmu. Pokud však průhledný lesk nanesete přes rtěnku, docílíte i požadovaného „stylu vamp“.


 Dalším kritériem, na který byste měla při výběru vhodného lesku na rty myslet, je jeho zdravotní nezávadnost.

Lesk by měl být šetrný a jemný, neboť rty jsou velmi citlivou částí obličeje.

Nejnovějším hitem jsou lesky s efektním kovovým odstínem. Tohoto výsledku se docílilo přimícháním modrých částeček do barevného odstínu lesku.

Lesky na rty jsou tedy universální – můžete být retro či mít ráda sportovní eleganci, ale jisté je, že s leskem na rty vždy stoprocentně zabodujete